Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Policzyli bezdomnych2007-12-11  11:20:35
Kategoria: Aktualności

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wspólnie ze strażą miejską, policją, PCK i pracownikami Towarzystwa im. Św. Brata Alberta przeprowadzili wielką akcja spisu osób bezdomnych przebywających na terenie Słupska. Jest to element wyjątkowego badania socjodemograficznego prowadzonego pod nazwą „Portret zbiorowości ludzi bezdomnych województwa pomorskiego”.

Akcja została przeprowadzona w późnych godzinach wieczornych. - To najlepsza pora, gdyż w tym czasie można zastać bezdomnych w miejscach, w których najczęściej przebywają: noclegowniach, działkach, dworcu i innych tzw. miejscach niemieszkalnych - wyjaśnia Adam Koszutowski, pracownik socjalny MOPR - Dwa lata temu spis skończyliśmy o 3 w nocy.

Badanie przeprowadzane jest w województwie pomorskim co dwa lata. Jego organizatorem jest Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności. Głównym celem akcji jest przedstawienie rzeczywistej liczby osób bezdomnych w naszym regionie, ustalenie podstawowych danych na temat zjawiska, a także dotarcie do nieznanych dotychczas osób i zaoferowanie im pomocy.

Pierwszą akcję przeprowadzono w 2001 r. Wówczas liczba osób bezdomnych na terenie województwa wyniosła 2144 osoby, w Słupsku 214 osób. Dwa lata później, w 2003 roku, badanie wykazało wzrost liczby osób bezdomnych. Na terenie województwa liczba ta wyniosła 2384 osoby, w Słupsku 254 osoby. W 2005 roku na terenie naszego miasta doliczono się 242 bezdomnych. (opr. jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl