Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Budowa Areny rozpoczęta2008-01-30  20:34:08
Kategoria: Aktualności

Kolejne centrum handlowe w Słupsku zaczyna budować swoją siedzibę. Na plac po dawnej Fabryce Mebli wjechał ciężki sprzęt, aby uprzątnąć teren i przygotować go pod budowę CH Arena. Docelowo obiekt ma mieć powierzchnię 84 tys. metrów kwadratowych i zajmować teren 64tys m2. W środku ma się znaleźć około 150 sklepów i punktów usługowych, supermarket ze sprzętem elektronicznym, hipermarket spożywczo-przemysłowy, a także hipermarket z ofertą dla domu i ogrodu.

Na chwilę obecną wiadomo już, że wśród tych sklepów będzie na pewno hipermarket Tesco, salon Media Markt, Kolporter, Rossman, House, CCC, 5-10-15, Galeria Centrum, Deichmann, New Yorker oraz Exisport. Część rozrywkowo - rekreacyjna ma się składać z siedmio salowego multipleksu, dużej kręgielni, kilku kawiarni, dyskoteki, a także z placu zabaw dla dzieci. Ponadto projektant przewiduje parking na 1250 aut.

Jednak nie to zaprząta uwagę większości słupszczan. Budowa ta zakłada bowiem znaczącą zmianę w rozkładzie komunikacji miejskiej. Pierwotnie projektanci zakładali budowę trzech rond i przejścia podziemnego na odcinku zaledwie 170 m. Po konsultacjach z Zarządem Dróg Miejskich w Słupsku zdecydowano, że powstanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

Planuje się również likwidację węzłowego przystanku przy sklepie Top i zastąpienie go dwoma nowymi. Docelowo pasażerowie korzystający z autobusów wjeżdżających na Szczecińską z Grottgera wysiądą na specjalnym peronie zbudowanym na środku jezdni. Następnie będą czekać na możliwość przekroczenia dwóch pasów na ul. Szczecińskiej, potem kolejny raz zatrzymają się na światłach na skrzyżowaniu z ul. Krzywoustego - dopiero za nim powstanie przystanek dla autobusów jadących w kierunku śródmieścia. (mas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl