Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Urząd vs. Profesor2008-01-28  09:48:05
Kategoria: Aktualności

Co się dzieje wokół Akademii Pomorskiej? Co widzi jej wykładowca, a czego nie dostrzegają władze miasta? Co myślą o argumentach profesora? Co na to wszystko mieszkańcy Słupska? W ostatnich dniach wokół Akademii Pomorskiej i jej stosunków z miejscowymi władzami wybuchła burza.

Wszystko za sprawą listu otwartego, jaki do prezydenta miasta wystosował jeden z jej wykładowców - prof. Dr hab. Wojciech Skóra. Na łamach Głosu Pomorza wywiązała się ostra polemika, w której strony sporu nie szczędzą sobie mocnych słów. Z tego powodu w najbliższej Kawiarence Obywatelskiej zostanie poruszony temat stosunków uczelnia-miasto.

Zaproszeni goście specjalni, m.in. Wojciech Skóra, Danuta Gierczyńska - rektor AP, Romuald Machaliński - przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej oraz prezydent Maciej Kobyliński, będą mieli okazję do dyskusji i wymiany argumentów twarzą w twarz. Prowadzący debatę redaktor Radia Koszalin - Piotr Głowacki - zadba o to, aby polemika pozostała rzeczowa i nie przerodziła się w emocjonalny konflikt.

Spotkanie Kawiarenki Obywatelskiej odbędzie się w ostatni wtorek miesiąca 29 stycznia w galerii Artelier, przy ul. Sienkiewicza 21 - rozpocznie się o godzinie 18. Transmisji z przebiegu spotkania można będzie wysłuchać w środę na falach Radia Słupsk. Fragmenty Kawiarenki emitowane będą także w TV Słupsk, w programie Kurier Obywatelski.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Kawiarence Obywatelskiej wszystkie osoby zainteresowane debatą na temat szkolnictwa wyższego w mieście.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl