Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Zwykły - niezwykły bohater2008-01-26  18:10:32
Kategoria: Aktualności

W piątkowy wieczór st. post. Jacek Chabros z II Komisariatu Policji w Słupsku dał się poznać jako zwykły - niezwykły człowiek. Wszystko wydarzyło się w autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku linii nr 19. Na przystanku przy ulicy Sienkiewicza starszy mężczyzna przy wsiadaniu potknął się i upadł do środka autobusu. Przewrócił się uderzając twarzą o poręcze. Jacek widząc całej zajście natychmiast udzielił pomocy mężczyźnie, m.in. wycierał twarz z krwi. W tym czasie podróżująca z nim jego narzeczona powiadomiła pogotowie.

- Jesteśmy ludźmi i każdego kiedyś może ta sytuacja spotkać. Dlatego pomagajmy, jeżeli możemy, jeżeli potrafimy - mówi st. post. Jacek Chabrom. - Uważam, że ludzie za okazywaną im pomoc są bardzo serdeczni i bardzo wdzięczni. Jakby mogli, to by wszystko oddali - dodaje.

Do czasu przyjazdu lekarza mężczyzna opiekował się rannym. Swoją postawą wzbudził zachwyt wszystkich podróżujących autobusem. Kiedy Jacek Chabros wysiadał z autobusu był żegnany oklaskami. - Nie czuję się żadnym bohaterem, to jest normalne zachowanie, normalny bodziec ludzki - podkreśla policjant.

- Postawa jaką wykazał się st. post. Jacek Chabros jest godna naśladowania - zaznacza nadkom. Jacek Bujarski, oficer prasowy KMP w Słupsku. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl