Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Daniel Sołtysiak u prezydenta2008-01-05  16:12:05
Kategoria: Sport

Prezydent miasta Maciej Kobyliński spotkał się z Danielem Sołtysiakiem, wiceprezesem Słupskiej Akademii Sztuk Walk „Czarni”, który wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata w Muay Thai w Tajlandii. Bokserowi towarzyszył Jan Dydak, trener Słupskiego Klubu Bokserskiego „Czarni”, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu, który pod katem pięściarskim przygotowywał słupszczanina. - W karate zrobiłem już bardzo wiele, ćwiczyłem je 12 lat. Osiągnąłem wielki sukces, nawet w tym roku zdobywając mistrzostwa Europy - mówi Daniel Sołtysiak. - Były jeszcze w planach mistrzostwa świata, ale znalazłem taką dyscyplinę jak tajski boks.

Maciej Kobyliński pogratulował bokserowi wywalczenia brązowego medalu w Tajlandii i życzył dalszych sukcesów sportowych. Pięściarz otrzymał też monetę „40 Słupi”, wybitą przez Mennicę Polską oraz kalendarz Słupska, który zilustrowano dziełami Stanisława Ignacego Witkiewicza - Witkacego.

Muay thai (tajski boks) jest ringowym sportem walki, którego formułą jest wyłącznie full-contact, gdzie ciosy zadaje się z pełną siłą. Istnieją także szkoły uczące tradycyjnych technik muay boran „dawny (starożytny) boks”. W Polsce boks tajski uprawia się od początku lat 90. XX wieku. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl