Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
„Gabinet wróżek”2008-01-04  08:42:56
Kategoria: Kultura

W słupskim Teatrze Lalki Tęcza można oglądać najnowszy spektakl „Gabinet wróżek” w adaptacji i reżyserii Ewy Sokół-Meleszy. Jest to historia oparta na baśni „Księżniczka Różyczka” autorstwa XVII-wiecznej pisarki, Marie Catherine d'Aulnoy, która już za życia osiągnęła popularność we Francji, a jej sława przyćmiła nawet baśnie Charlesa Perraulta.

Przedstawienie opowiada historię królewny, której wróżki przepowiadają niezbyt dobrą przyszłość. - Uważają, że może ona zagrozić życiu, czy szczęściu swoich dwóch braci. W związku z tym rodzice królewny Różyczki postanawiają umieścić ją w wieży, żeby tam doczekała kresu swoich dni - streszcza fabułę Małgorzata Kamińska-Sobczyk, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalki Tęcza w Słupsku. - Królewna dorasta, rodzice umierają, bracia postanawiają uwolnić ją z tej niewoli. Jednocześnie, chcą znaleźć dla niej męża. Królewna marzy o tym, aby wyjść za maż za króla pawi. W związku z czym bracia wyruszają na jego poszukiwania.

Spektakl został zakwalifikowany do ogólnopolskiego konkursu teatralnego, który odbędzie się w Opolu. - Komisja konkursowa była już w naszym teatrze w dniu premiery i wyjechała zachwycona, z czego się bardzo cieszymy - dodaje Małgorzata Kamińska-Sobczyk.

Przedstawienie trwa 50 minut i jest skierowane do dzieci od 5 lat. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl