Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Mikołaj jeździ autobusem2007-12-07  15:10:43
Kategoria: Aktualności

6 grudnia to data szczególnie ważna dla dzieci, które cierpliwie czekają na przybycie niezwykłego gościa. W tym roku Miejski Zakład Komunikacji w Słupsku postanowił wspomóc Mikołaja w jego ciężkiej, ale bardzo potrzebnej pracy. W czwartek reniferowy zaprzęg został zamieniony na kolorowy i przyjazny środowisku autobus. Tak wyposażony Mikołaj i jego świta dostarczyli upominki do Ośrodka Szkolno Wychowawczego mieszczącego się przy ulicy Krasińskiego 19 w Słupsku.

Prawie setka dzieci entuzjastycznie przywitała miłego gościa, który obdarował je cukierkami. Na ręce obu dyrektorów ośrodka został przekazany odtwarzacz płyt CD, który posłuży jako pomoc dydaktyczna podczas zajęć prowadzonych w placówce. Niespodzianką kończącą wizytę mikołajowej świty, była przejażdżka kolorowym, etanolowym autobusem. O wyjątkowych, ekologicznych walorach tego pojazdu opowiadał dzieciom Paweł Siewierski - Kierownik Działu Przewozów w MZK Słupsk.

- Nasi młodzi pasażerowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić właśnie taki mikołajkowy prezent - podkreśla Joanna Szachnowska, rzecznik prasowy MZK Słupsk. - Chcielibyśmy współpracować z ośrodkiem również w przyszłym roku. Może uda nam się wspólnie namówić Mikołaja, by już zawsze podróżował miejska, przyjazną środowisku komunikacją, a renifery wysłał na zasłużony urlop. (opr. jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl