Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
XI Komeda Jazz Festival w Słupsku2005-11-05  20:15:10
Kategoria: Kultura

Uroczystym otwarciem wystawy fotograficznej Kazimierza Giejbo pt. „Jazzy images” rozpoczął się w czwartek, 3 listopada XI Komeda Jazz Festival. Kilkadziesiąt zdjęć przedstawiających cztery ostatnie edycje festiwalu oglądać można w Piwnicy Anna de Croy, która mieści się w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

  Posłuchaj wypowiedzi autora wystawy

 

W piątek, w Teatrze Rondo odbył się właściwy koncert festiwalu, na którym zagrał Jazz Band Ball Orchestra oraz Dominik Bukowski „Projektor”. Tego samego dnia późnym wieczorem w Piwnicy Anna de Croy odbył się Jam Session. W sobotę na zakończenie festiwalu, w Sali Filharmoni z okazji 50 urodzin twórcy festiwalu, Leszka Kułakowskiego zabrzmiał koncert Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza, chóru Iuventus Cantas oraz kaszubskiego zespołu Dreche.

Festiwal muzyki jazzowej wystartował w Słupsku jesienią 1995 roku, z inicjatywy Słupszczanina, kompozytora i pianisty Leszka Kułakowskiego. Podczas dotychczasowych koncertów wystąpiło wielu polskich i zagranicznych artystów, gwiazd jazzu. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl