Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Pijany kierowca staranował radiowóz2007-12-03  18:12:43
Kategoria: Kronika Policyjna

Słupscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który podczas ucieczki przed policją uderzył w radiowóz. Wczoraj wieczorem dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie jadącym volkswagenem golfem ulicami miasta i natychmiast na miejsce wysłał patrol. Policjanci zauważyli poszukiwany samochód na ulicy Szczecińskiej. Dali kierowcy znak do zatrzymania, ale ten przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

W Bolesławicach kierujący golfem zwolnił i stanął przy krawędzi jezdni, aby po chwili raptownie ruszyć i staranować radiowóz. Zepchnął go na środek jezdni i zaczął dalej uciekać. Policjanci kontynuowali pościg i w miejscowości Swołowo zatrzymali ścigany samochód.

Kierowca i trzej pasażerowie wybiegli z golfa i próbowali schować się w okolicy, jednak szybko wpadli w ręce policji. W czasie zatrzymania 15-letni pasażer kopnął policjanta w twarz powodując obrażenia głowy. Wśród zatrzymanych jest 18-letnia słupszczanka. Pozostali to mężczyźni w wieku 21 i 25 lat. 21-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka, dorosłych przewieziono do policyjnego aresztu. Za napaść na funkcjonariusza mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl