Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
„Ryszard Nowakowski (SAS). Okna”2007-11-24  18:34:02
Kategoria: Kultura

W Herbaciarni w Spichlerzu Richtera można oglądać najnowszą wystawę Ryszarda Nowakowskiego. Na ponad 20 dużych czarno-białych fotogramach autor zaprezentował postawy ludzi widzianych przez pryzmat okna „na świat”. Jest to już kolejna ekspozycja przygotowana przez Ryszarda Nowakowskiego (SAS). Fotograf zaprezentował do tej pory kilka wystaw indywidualnych, w tym, m.in.: „Komeda Jazz Festival - w fotografii” w 2002 roku, „Ryszard Nowakowski (SAS) - Fotografia Socjologiczna” w 2003 roku, „SAS - Uliczki” w 2004 roku, „Ryszard Nowakowski (SAS). Taniec” w 2005 roku oraz „Ryszard Nowakowski (SAS). Profile” w 2006 roku. Prace artysty gościły również w słupskiej Baszcie Czarownic i w Galerii Artelier.

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku już od kilku lat kolekcjonuje zdjęcia Ryszarda Nowakowskiego. Sylwetkę dorobku reportera - fotografa przybliżają m.in. dwie trójjęzyczne (polsko - angielsko - niemieckie) publikacje z biogramami wydane przez Starostwo Powiatowe w Słupsku. Z niezwykłym kunsztem artysty można zapoznać się oglądając 100 stronicowy album „Kraina w Kratę. The Checkered Land. Kariertes Land” i 128 stronicowe wydawnictwo „Obiekty sakralne na ziemi słupskiej”.

Ryszard Nowakowski już od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się fotografią. Obecnie jest fotoreporterem Dziennika Bałtyckiego oraz prezesem Słupskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl