Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Policyjna akcja „Znicz 2007”2007-10-31  20:18:05
Kategoria: Aktualności

Zbliża się okres Wszystkich Świętych. W tych dniach większość z nas odwiedzi groby bliskich. Wielu wyjedzie poza swoje miejsce zamieszkania. Jak co roku, słupscy policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Jednak aby uchronić się od nieprzyjemnych zdarzeń oraz bezpiecznie i spokojnie dotrzeć do celu musimy pamiętać o kilku zasadach.

W najbliższych dniach na drogach nastąpi wzmożony ruch w szczególności w rejonach cmentarzy. Samochód zawsze należy prowadzić z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze i zachowywać bezpieczny odstęp między pojazdami. Nie zapominajmy też o włączeniu świateł mijania.

Pamiętajmy, że nie wszyscy wybiorą się na cmentarze z myślą o odwiedzeniu grobów. Złodzieje, włamywacze i kieszonkowcy będą starali się wykorzystać ten czas dla siebie. Tłok na nekropoliach czy w komunikacji miejskiej sprzyja złodziejom - dlatego bądźmy czujni i ostrożni. Nie zabierajmy ze sobą wartościowych przedmiotów i większej kwoty pieniędzy - trzymajmy je w miejscach trudno dostępnych dla kieszonkowca.

W swoich samochodach nie pozostawiajmy na widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Mogą stać się one łatwym łupem złodziei. Chowając je możemy uchronić się od włamania i kradzieży. Nie zapominajmy również o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania - przed wyjazdem sprawdźmy czy zamknęliśmy okna i drzwi. (opr. jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl