Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Policjanci dostaną podwyżkę2007-09-21  20:05:34
Kategoria: Aktualności

W słupskiej Szkole Policji Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Władysław Stasiak w obecności premiera Jarosława Kaczyńskiego uroczyście podpisał rozporządzenie podnoszące wysokość zarobków policjantów. – Średni wzrost uposażenia policyjnego w przyszłym roku wyniesie około 500 zł. Odnoszę wrażenie, że jest to bez precedensu w historii polskiej policji, ale podkreślam też bardzo mocno, to jest decyzja podjęta nie w celu znajdowania środków nie wiadomo skąd, ale w wyniku oceny sytuacji rozsądnych przesunięć niezwiększających budżetu resortu. To nie są środki dodatkowe – podkreślił minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. – To są po prostu środki wygospodarowane w ramach środków budżetowych resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podwyżka jest skutkiem ustawy przegłosowanej przez sejm, mającej poprawić skuteczność działania wszystkich służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W jej ramach w ciągu 3 najbliższych lat na przebudowę i modernizację służb przeznaczonych zostanie 6,3 mld zł, w tym dla policji 4,5 mld zł. W tym roku służbom przekazanych zostanie 1,1 mld zł.

– Policja jest bardzo ważna. Jest niesłychanie istotna dla porządku, ale tyko wtedy kiedy jest sprawna i dobra – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Środki pochodzące z budżetu państwa mają zapewnić wymianę i modernizację niezbędnego sprzętu, umundurowania, zakup kamizelek kuloodpornych, nowych pistoletów, samochodów osobowych i terenowych. Umożliwią też rozbudowę infrastruktury technicznej i teleinformatycznej.

Podczas uroczystości wręczono również nagrody MSWiA 10 najlepszym dzielnicowym z województwa Pomorskiego. Na zakończenie wizyty w Słupsku premier zwiedził remontowaną ze środków pochodzących z ustawy modernizacyjnej strzelnicę Szkoły Policji.

Fot. Jarosław Sikora


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl