Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Meliny, jak malowane2007-07-04  15:12:46
Kategoria: Aktualności

Nowe meliny posiada słupska Szkoła Policji. Specjalne pomieszczenia symulacyjne do nauki policjantów mają przestawiać w sposób maksymalnie realistyczny warunki codziennej służby i podejmowanych przez nich interwencji. Słuchacze Szkoły Policji niektóre z zajęć odbywają w poczekalni dworca kolejowego, pubie, mieszkaniu czy też w alei Lustrzanej. Kolejne obiekty, w których szkolą się policjanci to meliny, gromadzące przedstawicieli różnych subkultur oraz ludzi z marginesu społecznego.

- Policjanci będą podejmować interwencje wobec osób nietrzeźwych, podejrzanych o zażywania narkotyków a także wobec osób, które mogą być nosicielami wirusa HIV - mówi kom. Arkadiusz Gadomski, wykładowca Zakładu Prewencji Szkoły Policji w Słupsku.

Zaaranżowaniem meliniarskich pomieszczeń zajęli się młodzi artyści z Liceum Plastycznego w Słupsku. W jednej z klas ogłoszono konkurs na przygotowanie projektów poszczególnych pomieszczeń. Wykonaniem malowideł wzorów zajęli się natomiast profesjonalni graficiarze Łukasz Łukasik i Krystian Sobczyński.

- Używaliśmy zwykłych farb w sprayach zwycięskich także farb specjalnie przeznaczonych do malowania na ścianach - mówią graficiarze. - Bardzo ważne były też dysze, dzięki którym mogliśmy uzyskać różne grubości kreski.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl