Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Uratowali życie2007-06-25  11:46:52
Kategoria: Aktualności

Słuchacze Szkoły Policji w Słupsku uratowali tonącą w rzece kobietę. W środę, późnym popołudniem młodzi policjanci, wracający z zajęć na strzelnicy usłyszeli głośne wołanie przechodniów o pomoc. Jak się okazało wypadek miał miejsce na przeciwległym brzegu. Pierwszy dobiegł do tonącej post. Emanuel Krotofil. Kobieta była już na tyle wyczerpana, ze sama nie miała siły wzywać pomocy. Po chwili na miejscu znalazły się także trzy słuchaczki: post. Kamila Stencel, post. Katarzyna Olender i post. Anna Kowalczyk, które pomogły w wyciągnięciu kobiety i przeprowadzeniu jej w bezpieczne miejsce.

Policjanci sprawdzili wszystkie podstawowe funkcje życiowe poszkodowanej, a następnie wezwali pogotowie i powiadomili kolegów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Kobieta znajdowała się w takim stanie upojenia alkoholowego, że nie mogła dmuchnąć w alkotest. Została przewieziona do Izby Wytrzeźwień.

- To była normalna reakcja na wezwanie o pomoc. Nie miałem czasu, żeby myśleć o zagrożeniu. Tak samo postąpiłbym podczas pełnienia służby w jednostce liniowej - mówi post. Emanuel Krotofil.

  Obejrzyj i posłuchaj wypowiedzi słuchaczy o akcji
(materiał Szkoły Policji w Słupsku)

Mimo wielu świadków całej sytuacji nikt nie zdecydował się na pomoc kobiecie, zrobili to dopiero słuchacze Szkoły Policji. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

(opr. jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl