Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
„Meliny” w Szkole Policji2007-06-19  14:32:08
Kategoria: Aktualności Piotr Kozłowski

Projekty plastyczne melin przygotowali na potrzeby Szkoły Policji młodzi artyści z Liceum Plastycznego. Na podstawie prac zostanie przygotowany wystrój kolejnych nowych obiektów symulacyjnych. Różnego rodzaju pomieszczenia i obiekty tworzone są po to, by warunki, w których uczą się policjanci były jak najbardziej zbliżone do realiów służby. Słuchacze przebywający w słupskiej szkole niektóre z zajęć odbywają w poczekalni dworca kolejowego, pubie, mieszkaniu czy też w alei Lustrzanej. Kolejne obiekty, w których szkolić się będą policjanci to meliny, gromadzące przedstawicieli różnych subkultur oraz ludzi z marginesu społecznego.

  Posłuchaj wypowiedzi Moniki Stępnik, dyrektor Liceum Plastycznego
  Posłuchaj wypowiedzi podkom. Jarosława Konewko
  Posłuchaj wypowiedzi autorów zwycięskich prac

- Młody policjant, który przebywa na szkoleniu podstawowym jest u nas tylko 6 miesięcy. To niewiele, aby w pełni przygotować go do służby w jednostce liniowej. Ważne są dla nas warunki, w jakich odbywa się szkolenie - mówi podkom. Jarosław Konewko, wykładowca Zakładu Prewencji.

Zaaranżowaniem meliniarskich pomieszczeń zajęli się młodzi artyści ze słupskiego „plastyka”. W jednej z klas ogłoszono konkurs na przygotowanie projektów wystroju poszczególnych pomieszczeń.

- Autorzy zwycięskich projektów nadzorować będą wykonanie prac w pomieszczeniach symulacyjnych Szkoły Policji. Jest to dla nich jedno z pierwszych ważnych doświadczeń zawodowych - mówi Monika Stępnik, dyrektor Liceum Plastycznego w Słupsku.

Sami uczniowie podkreślali, że oprócz zabawy były to także ciekawe doświadczenia związane między innymi z wizytą w Szkole Policji, w której młodzi ludzie byli po raz pierwszy.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl