Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
W regionie powstaną farmy wiatrowe2007-06-04  11:32:08
Kategoria: Aktualności

Good Energies Investments, ogłosił swoją pierwszą inwestycję w Polsce - budowę farmy wiatrowej o całkowitej mocy 120 MW w rejonie Słupska i Ustki. 60 turbin o mocy 2 MW każda zostanie zainstalowanych pod koniec przyszłego roku. Silniki najnowszej generacji zapewni General Electric (GE). Pierwsze turbiny dostarczone zostaną we wrześniu 2008 roku, a kolejne w miarę powstawania infrastruktury elektroenergetycznej, koniecznej do przyłączenia farmy do linii 400 KV w stacji Wierzbięcin.

- Stawiamy na Polskę. Do roku 2010 planujemy wybudować w Polsce farmy wiatrowe o łącznej mocy ponad 500 MW. Zarządzanie naszymi inwestycjami w Polsce powierzyliśmy grupie PS Wind Management-Continental Wind Partners - powiedział podczas uroczystej konferencji prasowej Andrew Lee, Prezes GEJI.

Według zobowiązań unijnych, do roku 2020 co najmniej 20 % wytwarzanej energii powinno pochodzić ze źródeł odnawialnych. Elektrownie wiatrowe, które powstaną dzięki firmie PS Wind Management, pomogą Polsce wypełnić ten obowiązek i przyczynią się do ograniczenia zanieczyszczeń środowiska.

Inwestycje PS Wind Management nie tylko przyczynią się do poprawy środowiska naturalnego, ale przełożą się również na wzrost zamożności i rozwój infrastruktury w gminach. Szacuje się, że po uruchomieniu farm do kieszeni rolników i budżetów gmin Ustka i Słupsk będą wpływały rocznie ponad 3 mln złotych. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 175 mln euro.

Fot. Leszek Kreft


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl