Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Obchody V Dnia Papieskiego w Słupsku2005-10-17  09:35:08
Kategoria: Aktualności

Od czwartku, 13 października rozpoczęły w się w Słupsku obchody Dnia Papieskiego, ustanowionego w Polsce pięć lat temu na pamiątkę objęcia Tronu Piotrowego przez kardynała Karola Wojtyłę.

Nad Słupią obchody zainaugurowano w Słupskim Ośrodku Kultury wystawą fotograficzną pt. „Jan Paweł II na Ojczystej Ziemi”. Tego samego dnia w kościele NMP koncert pn. „Jan Paweł II Orędownik Prawdy” zagrała Polska Filharmonia Bałtycka pod dyrekcją Michała Nesterowicza. Kolejny koncert, tym razem pod tytułem: „Góry i morze – Papieżowi”, z udziałem zespołu „Turnioki” i Filharmonii „Sinfonia Baltica” pod batutą Bohdana Jarmołowicza odbył się w sobotę, 15 października w kościele p.w. św. Józefa.

W niedzielę, 16 października na pl. Zwycięstwa pod Ratuszem mieszkańcy miasta układali ze zniczy „Serce Słupszczan dla Jana Pawła II”. W południe, w Zamku Książąt Pomorskich odbył się kolejny koncert poświęcony polskiemu Ojcu Świętemu, natomiast o godzinie 16, w kaplicy św. Jerzego otwarto wystawę plastyczną pt. „Papież Jan Paweł II w oczach dziecka”.

Źródło: Urząd Miejski w Słupsku


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl