Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Supertechnika dla ratowników2007-05-18  14:05:48
Kategoria: Aktualności

Na teren Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej odbyła się dynamiczna prezentacja najnowocześniejszego sprzętu strażackiego i ratowniczego, który spółka Fire-Max sprowadziła przy współudziale światowych firm Iveco Magirus, Lukas, Vetter i Halle. Mieszkańcy, młodzież szkolna i przedstawiciele służb ratowniczych mogli zapoznać się ze sprzętem stosowanym w pożarnictwie, ratownictwie drogowym, w specjalistycznych jednostkach policji, wojska i innych formacji należących do Krajowego Systemu Ratowniczego.

Już z daleka, nad terenem Ośrodka Szkolenia widać było wysokie, ponad 30-sto metrowe drabiny wielofunkcyjnych samochodów Iveco Magirus.

- Ten nowoczesny sprzęt pozwala nie tylko gasić pożary na dużej wysokości, co ma szczególne znaczenie w zabudowie miejskiej, ale także przynosi duże oszczędności eksploatacyjne, gdyż pełni jednocześnie funkcję wozu gaśniczego o bardzo dużej zwrotności - mówi Marek Jankowski, wiceprezes spółki Fire-Max.

Uczestnicy pokazu mogli również podziwiać panoramę miasta z wysokości 10 piętrowego bloku, wjeżdżając w koszu na szczyt drabiny wozu strażackiego.

Zademonstrowany został również sprzęt ratownictwa drogowego, hydrauliczne podnośniki unoszące ciężary, aż do 64 ton, błyskawicznie rozstawiany namiot, trap, skokochron i sprzęt do usuwania szkód powodziowych. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl