Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Obchody Dnia Strażaka2007-05-15  15:08:21
Kategoria: Aktualności

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się obchody Dnia Strażaka. W powiecie słupskim nad bezpieczeństwem czuwa prawie 160 zawodowców i około 1200 ochotników, w 58 jednostkach OSP, z czego 19 włączonych zostało do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Najlepsi ratownicy otrzymali odznaczenia, awanse i nagrody pieniężne prezydenta Słupska.

W powiecie 129 funkcjonariuszy PSP pracuje w systemie zmianowym w trzech jednostkach ratowniczo-gaśniczych, dwóch w Słupsku i jednej w Ustce.

- Wszystkie trzy nasze jednostki od wielu lat uzyskiwały dobre wyniki w inspekcjach gotowości bojowej oraz przeglądach sprzętu silnikowego. W roku ubiegłym nasza komenda zajęła pierwsze miejsce w przeglądach sprzętu. Słupska komenda jest również jedna z najbardziej usportowionych jednostek w województwie - podkreślił podczas uroczystości mł. bryg. Andrzej Gomulski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.

W ubiegłym roku strażacy przeprowadzili 2143 akcje, z których najtrudniejszymi i największymi były pożary przy ulicy Solskiego i ulicy Prusa w Słupsku - w obu przypadkach pożar odciął mieszkańcom domów jedyną drogę ucieczki. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl