Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Energa najcenniejszą firmą na Pomorzu2007-05-05  15:10:32
Kategoria: Aktualności

Koncern Energetyczny Energa najcenniejszą pomorską firmą - tak wynika z najnowszego rankingu „Rzeczpospolitej”. Wysoką pozycję spółki potwierdzają także tegoroczne listy największych firm tygodników „Polityka” i „Newsweek”.

Na liście 500 najcenniejszych przedsiębiorstw „Rzeczpospolitej” Energa zajęła 26. pozycję, plasując się tym samym na pierwszym miejscu wśród pomorskich firm i poprawiając swoje notowania sprzed roku. Na podstawie wyników spółki z 2006 roku eksperci oszacowali jej wartość na 8 mld 300 mln zł.

Także na 26. pozycji Energa uplasowała się na liście 500 największych firm „Rzeczpospolitej”, utrzymując miejsce z poprzedniego roku. Tu spółkę spośród pomorskich przedsiębiorstw wyprzedza Grupa Lotos. Głównym kryterium były przychody ze sprzedaży, które wzrosły od ubiegłego roku o 7,6 proc. Koncern jest również pomorskim wiceliderem pod względem nakładów inwestycyjnych - 580 mln zł - wynika z raportu „Rzeczpospolitej”.

Na liście „Polityki” Energa uplasowała się na 21. miejscu wśród największych firm oraz na 32. pozycji wśród 50 najbardziej zyskownych przedsiębiorstw. W rankingu 100 najcenniejszych firm tygodnika „Newsweek” Energa zajęła 33. miejsce, zajmując pierwszą pozycję wśród pomorskich przedsiębiorstw. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl