Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Wytwórnia w Szkole2007-04-06  15:04:26
Kategoria: Aktualności Piotr Kozłowski

Czy prawo jazdy się strzępi, jak działa alkohol na dokumenty, charakterystyczne zabezpieczenia - na takie między innymi pytania odpowiadali przedstawiciele Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych SA w Warszawie, którzy spotkali się na zajęciach z wykładowcami a także ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku.

W trakcie zajęć i prezentacji specjaliści z PWPW przedstawiali różne sposoby weryfikacji dokumentów, które wykorzystać może w swojej pracy policjant. Zajęcia nie odbywały się wyłącznie w formie wykładu. Wykładowcy mogli zapoznać się przywiezionymi materiałami szkoleniowymi. Warszawska Wytwórnia wspólnie z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym KGP oraz Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego przygotowała specjalny zestaw dokumentów, który wykorzystywać mogą podczas nauki młodzi policjanci.

- Dokumenty zostały wykonane w ten sposób by zawierały wszystkie stosowane obecnie zabezpieczenia - mówi Lesław Głowacki z PWPW SA - Przy pomocy tych dokumentów funkcjonariusz może nauczyć się rozpoznawać poszczególne zabezpieczenia.

Specjaliści zaprezentowali także ślady, jakie pozostawiają po sobie substancje chemiczne używane przez fałszerzy. W trakcie dyskusji mówiono także o polskich prawach jazdy, które produkowane są w tej chwili według wzoru unijnego.

- To jeden z najlepiej zabezpieczonych dokumentów. Jego krawędzie wykonane są w sposób, który uniemożliwia strzępienie czy rozwarstwienie - informuje Ewelina Jakielaszek pełnomocnik Zarządu PWPW SA ds. zabezpieczeń dokumentów. - Materiały szkoleniowe, które zostały przygotowane pozwolą rozwiać wiele wątpliwości, jakie mogą mieć policjanci podczas kontroli dokumentów.

Spotkanie przygotowali wykładowcy Zakładu Ogólnozawodowego. Po zakończonych wykładach zarówno zaproszeni Goście a także przedstawiciele kadry Szkoły zgodnie mówili, że takie spotkania podnoszą jakość kształcenia młodych policjantów.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl