Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Wrzeciono Czasu w Galerii Kameralnej2005-10-10  15:01:24
Kategoria: Kultura

W piątkowy wieczór, 7 października w Galerii Kameralnej w Słupsku odbył się wernisaż wystawy Marka Jakuszewskiego pt. „Wrzeciono Czasu”.

– Każdy los jest sumą informacji, emocji, doświadczeń. Każde pamiętanie jest inne. W mojej sztuce, budowanej ze znaków i symboli, opowiadam o czasie. Tym osobistym, na który składają się momenty, błyski zapamiętanych chwil – podkreśla autor prac.

– Oglądając wystawy Marka Jakuszewskiego mamy wrażenie, że autor podejmuje wysiłek kreowania świata wewnętrznego, niejasnego dla siebie, raczej odczuwanego nie dającego się jednoznacznie skomentować. W oglądanych kompozycjach subtelności materii i barwy są czynnikiem decydującym o wymowie dzieła, stanowią rys indywidualny, a treści literackie odchodzą na plan dalszy. Kształt i materia oraz dziwne znaki na wielu obiektach stanowią swoisty szyfr, wywołujący atmosferę tajemnicy a wzajemne relacje kształtów tworzą osobliwa poetykę dziwnych znaczeń. Artysta tworząc formy przestrzenne prowadzi z samym sobą ciągły dialog dając wyraz wewnętrznego niepokoju. Chce podzielić się swymi odczuciami i emocjami. Stawia pytania, na które wie, że nie otrzyma odpowiedzi – tak wystawę odczytuje prof. Jan Gawron. – Twórczość Marka Jakuszewskiego jest dyskretna skierowana na własne przemyślenia i doświadczenia, jest wyrazem skupienia i spokoju ma cechę osobistej wysublimowanej poetyki pisanej językiem plastyki.

Wystawę oglądać można do niedzieli, 13 listopada w Galerii Kameralnej w Słupsku, przy ulicy Partyzantów 31a. Wstęp wolny. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl