Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Polak, Niemiec - policjanci2007-03-06  10:18:32
Kategoria: Aktualności Piotr Kozłowski

Jakie czynności może podejmować niemiecki policjant na terenie Polski a także jak funkcjonują międzynarodowe patrole policyjne w strefie przygranicznej - to niektóre z tematów jakie prezentowali w Wyższej Zawodowej Szkole Policji w Oranienburgu pod Berlinem wykładowcy Szkoły Policji w Słupsku.

Było to kolejne szkolenie niemieckich policjantów, które odbywa się w ramach międzynarodowej współpracy obu formacji. Praktycznym wymiarem tego porozumienia są polsko-niemieckie patrole, które pełnią służbę w strefie przygranicznej zarówno po polskiej jak i po niemieckiej stronie granicy. Niemieccy i polscy policjanci poznają przepisy obowiązujące na terytorium sąsiedniego państwa, dotyczy to między innymi zasad użycia środków przymusu bezpośredniego, w tym także broni palnej. Polsko-niemieckie warsztaty podzielone są na część teoretyczną i praktyczną, ze strony niemieckiej uczestniczą w nich głównie funkcjonariusze z komend w Cottbus i we Frankfurcie nad Odrą. Po przeprowadzonym szkoleniu teoretycznym pod koniec marca odbędą się w Oranienburgu warsztaty praktyczne. W kolejnych miesiącach policjanci niemieccy przyjeżdżać będą na warsztaty do Słupska.

Współpraca pomiędzy policjami obu państw rozpoczęła się w lutym 2002 roku podpisaniem umowy międzynarodowej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec. Ze strony polskiej, decyzją Komendanta Głównego, szkoleniem policjantów zajmuje się słupska Szkoła Policji.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl