Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Zatrzymano grupę złodziei paliwa2007-01-19  14:56:38
Kategoria: Kronika Policyjna

Policjanci z II Komisariatu Policji w Słupsku zatrzymali grupę zajmującą się kradzieżami paliwa ze zbiorników samochodowych, która działała od początku tego roku na terenie miasta i jego okolic. W jej skład wchodziło dwóch chłopców spod Słupska: 16-letni Łukasz P. i 15-letni Krystian S. oraz 25-letni Marcin W. z Główczyc. Cała trójka została zatrzymana na „gorącym uczynku” - w trakcie kradzieży paliwa z toyoty yaris zaparkowanej przy jednej ze słupskich ulic. Coś robili przy samochodzie. Policjanci postanowili to sprawdzić. Złodzieje na widok funkcjonariuszy zaczęli uciekać. Pościg był jednak krótki. Szybko zostali zatrzymani.

Jak się okazało pod samochodem policjanci znaleźli 10 litrowy plastikowy zbiornik z wyciętym otworem i lejkiem zrobionym z plastikowej butelki po napojach. Służył do ściągania paliwa. W pojemniku były ponad 3 litry benzyny. Obok leżała wkrętarka akumulatorowa z wiertłem. Jak ustalili funkcjonariusze złodzieje przed przyjazdem policji zdążyli spuścić ze zbiornika 10 litrów paliwa. Benzynę wlali do swojego audi 80, którym przyjechali na „robotę”. Znalezione przedmioty zostały zabezpieczone. Nieletnich umieszczono w Policyjnej Izbie Dziecka, a dorosłego w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Sprawcy przyznali się do sześciu kradzieży paliwa z różnych samochodów. Ukradli ponad 20 litrów na kwotę ponad 70 zł. Działali w nocy. Wybierali parkingi samochodowe najmniej oświetlone. Kradzione paliwo wykorzystywali na własne potrzeby, bo jak twierdzili, lubili jeździć. Wkrętarką przewiercali otwór w zbiorniku i spuszczali paliwo. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.

Apel

Osoby, które w swoim samochodzie stwierdziły uszkodzenie zbiornika paliwa poprzez nawiercenie otworu - Policja prosi o osobisty kontakt w godz. 7.30 - 14.30 z II Komisariatem Policji w Słupsku ul. 3-go Maja 1 blok „A” pok. 410 lub 405 lub telefonicznie pod numerami 059/8480459 - 059/8480498.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl