Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Poszukiwany 7-latek został odnaleziony2006-12-12  09:15:41
Kategoria: Kronika Policyjna

W poniedziałek, 11 grudnia około godziny 13 w miejscowości Komorczyn w gminie Kobylnica zaginął 7-letni Michał Lipka. Chłopiec poruszał się na rowerze dziecięcym typu damka koloru zielonego. Ostatni raz był widziany w niedzielę około godziny 15 na terenie miejscowości Wrząca w gminie Kobylnica.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zaginięciu dziecka Policja rozpoczęła jego poszukiwania. W akcji brali udział policjanci z terenów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku, zawodowa i ochotnicza Straż Pożarna, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i Straży Granicznej. Użyto również psa tropiącego, a z lotniska w Babich Dołach wystartował śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej „Anakonda” wyposażony w kamerę termowizyjną, który pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych podjął próbę poszukiwań. Niestety niebezpiecznie niska podstawa chmur, opady deszczu i słaba widzialność nie pozwoliły załodze „Anakondy” na długie patrolowanie rejonu poszukiwań. Prowadzona akcja była znacznie utrudniona ze względu na trudne warunki atmosferyczne, m.in. silny wiatr, opady deszczu, a także niekorzystne ukształtowanie terenu: zalesienie, zabagnienie oraz dużą ilość głębokich rowów wypełnionych wodą.

Ratownicy pod dowództwem Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku przeczesywali teren, sprawdzali zbiorniki wodne, ustalali każdą informację, która do nich dotarła. Od rana, do działań zostały skierowane dodatkowe siły z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej.

Na szczęście, rano około godziny 10 niedaleko miejscowości Wrząca chłopca odnaleziono. Wszystko wskazuje na to, że noc spędził w lesie, błądząc po okolicy. Był wyziębiony, lecz jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl