Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Jubileusze „Złotych Godów”2006-12-11  10:42:38
Kategoria: Aktualności

W słupskim pałacu ślubów odbyły się dwa jubileusze „Złotych Godów”, czyli 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego - Państwa Bolesławy i Mieczysława Józefowiczów oraz Ireny i Mariana Kłosowskich. W uroczystości uczestniczyła rodzina i przyjaciele gości, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystyna Wrycz oraz zastępca prezydenta miasta Andrzej Kaczmarczyk. Jubilaci za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

Państwo Józefowiczowie poznali się w 1955 roku. Ślub wzięli w grudniu 1956 roku. W 1968 roku Pan Mieczysław wyjechał do Słupska na wstępny rozruch nowo otwartego przedsiębiorstwa Kapena. Po kilku miesiącach pracy, kiedy otrzymał nowe mieszkanie sprowadził do miasta całą rodzinę. Pani Bolesława w 1970 roku również rozpoczęła pracę w Kapenie. Oboje pracowali w firmie do emerytury, na którą Jubilatka przeszła w 1990 roku, a Jubilat w 1992 roku. Wychowali czworo dzieci, dziewięcioro wnucząt i troje prawnucząt.

Państwo Kłosowscy związek małżeński zawarli 15 listopada 1956 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Słupsku. Ślub kościelny wzięli 26 grudnia tego samego roku. Pan Marian ukończył Politechnikę Gdańską, Pani Irena Akademię Handlową w Krakowie. Przez wiele lat pracowali jako nauczyciele w Technikum Gastronomiczno – Hotelarskim oraz Technikum Mechanicznym w Słupsku. Wychowali dwoje dzieci oraz doczekali się pięciorga wnucząt.

– Pogoda ducha i uśmiech, tolerancja, miłość, przyjaźń jest gwarancją wspólnego przeżycia 50 lat – podkreśla Pani Irena. – Były to wspaniałe lata, razem we dwójkę mieliśmy zawsze wspólne zdanie – dodaje Pan Marian. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl