Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Policja zatrzymała trzech fałszerzy2006-10-31  13:24:53
Kategoria: Kronika Policyjna

W poniedziałek, w godzinach południowych w wyniku pracy operacyjnej policjanci z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o fałszowanie pieniędzy i wprowadzanie ich w obieg na terenie miasta. 21-letni mężczyźni Sebastian R. i Mariusz Ś. zostali zatrzymani w jednej z podsłupskich miejscowości.

Podczas przeszukania ich mieszkań policjanci znaleźli ponad 130 sztuk banknotów 20-złotowych o tym samym numerze tj. EA 9147972 i roku emisji 1994. Podejrzani zamierzali wprowadzić wyprodukowane pieniądze w obieg na początku listopada w okolicach nekropolii. W mieszkaniu trzeciego mężczyzny, 17-letniego Grzegorza K. znaleziono m.in. komputer z oprogramowaniem oraz przedmioty, które służyły do chałupniczej produkcji banknotów.

Zatrzymania te to uwieńczenie operacji trwającej od sierpnia tego roku, kiedy to po raz pierwszy zanotowano przypadek wprowadzenia do obiegu fałszywej „dwudziestki”. Od tego dnia wykryto ponad 30 sztuk podrobionych pieniędzy. Pierwsze zatrzymanie nastąpiło we wrześniu, kiedy to nieletnia Patrycja W. próbowała zapłacić w sklepie fałszywym banknotem. Kolejno zatrzymywano członków grupy: 29-letniego Marka R, 21-letnią Roksanę J, 20-letnią Ewę N, jej brata 23-letniego Marcina N. oraz 20-letnią Agatę W.

O losach nieletniej zadecyduje sąd rodzinny, natomiast pozostali odpowiedzą za fałszowanie pieniędzy za co grozi kara pozbawienia wolności do 25 lat, bądź za wprowadzanie ich w obieg – to przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl