Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Akcja „odkrywamy bezpieczeństwo”2006-10-03  16:20:48
Kategoria: Aktualności

Ponad tysiąc uczniów klas drugich ze wszystkich szkół podstawowych Słupska oraz gminy wiejskiej Słupsk bierze udział w programie prewencyjnym pod nazwą „Odkrywamy bezpieczeństwo”. Spotkania z dziećmi w poszczególnych szkołach prowadzą wykładowcy Szkoły Policji. W ramach zajęć policjanci spotykają się z uczniami w klasie a następnie wychodzą na wspólną wycieczkę po okolicy. Podczas spaceru wykładowcy przypominają drugoklasistom jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym. Dzieci wraz z policjantem wchodzą także do autobusów, gdzie dowiadują się, w jaki sposób należy korzystać z komunikacji publicznej.

Oprócz tematyki związanej z bezpieczeństwem ruchu drogowego funkcjonariusze mówią też o innych potencjalnych zagrożeniach i o tym, jak w takich sytuacjach należy postąpić. Wśród przykładów podawana jest zdarzenie, gdy dziecko zaczepia nieznajoma dorosła osoba.

Wszystkie zajęcia, które prowadzą wykładowcy odbywają się w czasie wolnym od planowych zajęć dydaktycznych w Szkole Policji. Realizacja programu była możliwa dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku oraz Stowarzyszenia „Bezpieczny Region Słupski”. Wcześniej spotkania o podobnej tematyce z uczniami klas pierwszych prowadzili policjanci z Komendy Miejskiej w ramach programu „Popo”.

  Posłuchaj wypowiedzi nauczyciela SP w Bierkowie Elżbiety Formeli

  Posłuchaj wypowiedzi kom. Marka Dąbrowskiego


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl