:. Kontakt e-mail
Partnerzy:

Pomorska Mila wystartowała2006-09-18  15:02:58
Kategoria: Sport

Na jeden dzień, za sprawą IV Międzynarodowego Festiwalu Pomorska Mila Stary Rynek w Słupsku zmienił się w arenę zmagań sportowych. Setki kibiców dopingowało w biegu zawodników z całego kraju i zagranicy. Bieg na jedną milę (1.609 metrów) wygrał już po raz trzeci Mirosław Formela (Sporting Międzyzdroje - 4,23 min). Drugi na metę dobiegł Leszek Zblewski (Remus Koscierzyna - 4,25 min), trzeci Tomasz Szymkowiak (Września - 4,26 min). W biegu na 5000 metrów najlepszy okazał się Michael Karonei 14,17 min, policjant z Keni. Drugie miejsce zajął Michał Kaczmarek (Grunwald Poznań - 14,22 min), trzecie Radosław Popławski (Astra Nowy Sól - 14,25 min).

W III Mistrzostwach Polski Pocztowców w kategorii mężczyzn zwyciężył Tadeusz Kajder (PP Zielona Góra - 4,99 min). W kategorii kobiet najlepsza okazała się Ewa Kajder (PP Zielona Góra - 6 min). (jas)