Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego2006-09-09  18:43:02
Kategoria: Aktualności

Jubileusz Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili w słupskim Pałacu Ślubów Państwo Irena i Mieczysław Świekatowscy. Związek małżeński zawarli w Wałczu. Oboje byli nauczycielami. Pani Irena przepracowała w tym zawodzie 40 lat, a jej ostatnim miejscem pracy była Szkoła Podstawowa nr 8. Pan Mieczysław przepracował 51 lat, w tym ostatnie 27 lat jako wykładowca w Instytucie Geografii Pomorskiej Akademii Pedagogicznej.

– Szkoda, że ten czas tak szybko mija, był to okres wytężonej pracy zawodowej, studiów i wychowywania dzieci, którymi możemy się pochwalić. Mamy cudowne dzieci i z tego bardzo się cieszymy – podkreśla z dumą Pan Mieczysław. – Minęło bardzo szybko, za szybko – z nieukrywanym smutkiem dodaje Pani Irena.

Za swoją pracę zawodową i społeczną zostali odznaczeni m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Jubilaci posiadają trzech dorosłych synów, którzy są oficerami Wojska Polskiej oraz troje wnucząt. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl