Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Festiwalowe laury rozdane2006-08-12  18:46:20
Kategoria: Sport

Zwycięstwem Jeremiego Stępińskiego z województwa mazowieckiego zakończył się XVI Międzynarodowy Festiwal Brydża Sportowego „Solidarność” w Słupsku. Drugie miejsce wywalczył Piotr Jurek również z województwa mazowieckiego, a trzecie Sławomir Zawiślak z województwa warmińsko-mazurskiego. – Udało mi się wygrać pierwszy festiwalowy turniej, a potem cały czas byłem w czołówce i udało się. – podkreślił tuż po odebraniu trofeum Jeremi Stępiński. – Miałem bardzo dobrego partnera, który zresztą zajął drugie miejsce, bardzo dobrze grał i dużo mi pomógł w tym sukcesie.

W punktacji generalnej NSZZ Solidarność zwyciężył Sławomir Niajko z województwa zachodniopomorskiego. W punktacji kongresowej pań najlepsza okazała się Kamila Szczepańska z województwa mazowieckiego, przed Grażyną Busse z województwo wielkopolskiego. Trzeci miejsce wywalczyła Marta Maj z województwa łódzkiego. Komisja odwoławcza festiwalu przyznała również nagrodę fair play. Otrzymał ją Wojciech Gaweł z województwa dolnośląskiego, a dwa wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Piotr Jurek i Piotr Dybicz z województwa mazowieckiego. W festiwalowej punktacji długofalowej turniejów otwartych wygrali ex equo Artur Guła i Mikołaj Taczewski z województwa śląskiego. Na trzecim miejscu, także ex equo znaleźli się Michał Górski z województwa pomorskiego i Filip Nizioł z województwa mazowieckiego.

W tym roku pula festiwalowych nagród wyniosła 150 tysięcy złotych. Na nagrodę główną organizatorzy przeznaczyli 20 tysięcy złotych. Trzy najlepiej grające kobiety otrzymały łącznie 6 tysięcy złotych, a trzech najlepszych zawodników mistrzostw „Solidarności” otrzymało łącznie 4,5 tysiąca złotych. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl