Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Potrójne święto Jana Giriatowicza2006-06-26  11:36:28
Kategoria: Aktualności

Ksiądz Jan Giriatowicz, proboszcz parafii pw. św. Jacka w Słupsku obchodził w sobotę, 24 czerwca potrójne święto. Z okazji 40 - lecia pracy kapłańskiej, 25 - lecia ustanowienia probostwa i powierzenia funkcji proboszcza oraz przypadających na ten dzień imieniny w samo południe odbyła się uroczysta msza dziękczynna. Udział w niej wzięli m.in. przedstawiciele władz lokalnych, parafianie oraz przyjaciele kapłana.

Parafia pw. św. Jacka, która 24 czerwca tego roku obchodziła swoje 25-lecie została wyodrębniona z parafii Mariackiej dekretem biskupa w 1981 roku.

– Na pewno podział ten przysłużył się społeczeństwu, ponieważ polepszył się kontakt duszpasterzy z wiernymi i wiernych z duszpasterzami – podkreśla proboszcz ks. Jan Giriatowicz. – Chodzi o to, aby służyć bogu i społeczeństwu.

Przez ostatnie 25 lat w podominikańskim kościele, zbudowanym na przełomie XII i XIV wieku wyremontowano m.in. organy, zegar, epitafium Ernesta Bogusława Croy oraz zrekonstruowano renesansowy ołtarz. Ks. Jan Giriatowicz planuje jeszcze poddać renowacji bogato zdobione marmurowe epitafium Anny de Croy, ambonę oraz podziemie kościoła. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl