Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
IV Bałtycki Festiwal Nauki2006-05-30  16:34:50
Kategoria: Aktualności

Już po raz czwarty Pomorska Akademia Pedagogiczna w Słupsku była organizatorem Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Podczas tegorocznego festiwalu, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy, pracownicy naukowi i studenci przygotowali prawie 150 imprez popularnonaukowych dla mieszkańców regionu. Tradycją kolejnych festiwali stało się otwarcie drzwi instytutów PAP. Można było je odwiedzić, zobaczyć nad czym pracują wykładowcy, wziąć udział w eksperymentach, pokazach, wykładach, zabawach i zajęciach praktycznych. Dużym zainteresowaniem cieszył się blok imprez historycznych przygotowujących odbiorców do Roku Napoleona (2007 r.). Po raz pierwszy w progach Pomorskiej Akademii Pedagogicznej pojawił się sobowtór cesarza, który przybliżył historyczną deklarację w sprawie Polski.

Nowością tegorocznego festiwalu było prezentowanie imprez w kilku centrach: na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Hubalczyków, Gimnazjum nr 5 przy ul. Lotha, Liceum przy ul. Szarych Szeregów. W każdej ze szkół przygotowano programy popularnonaukowe i rozrywkowe skierowane do uczniów.

Wzorem lat ubiegłych nie zabrakło tradycyjnych już warsztatów Ligi Matematycznej, spotkania w ratuszu zagranicznych profesorów urodzonych w Słupsku z licealistami, licznych konkursów tematycznych i wystaw fotograficznych.

Źródło: Urząd Miejski w Słupsku


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl