Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Prezydent Słupska wyróżniony2006-05-30  12:43:05
Kategoria: Aktualności

Prezydent Słupska Maciej Kobyliński otrzymał wyróżnienie w plebiscycie Europejczyk Roku 2005, organizowanym przez Fundację Prawo Europejskie i miesięcznik Monitor Unii Europejskiej. Kapituła Tytułu doceniła aktywność prezydenta w działalności społecznej i samorządowej, stąd wyróżnienie przyznano w kategorii Gospodarz gminy, miasta, regionu. Przypomnijmy, że Maciej Kobyliński był inicjatorem podpisania w roku 1988 Trójporozumienia o przyjaźni i współpracy pomiędzy trzema miastami: Słupskiej ze strony ówczesnej Europy Wschodniej oraz angielskiego Carlisle i zachodnioniemieckiego Flensburga. Był to pierwszy tego typu akt w Polsce. Od dwóch lat prezydent Słupska jest jednym z 21 przedstawicieli Polski w Komitecie Regionów Unii Europejskiej oraz aktywnie działa na forum Zrzeszenia Regionów Europy, gdzie opiniowane i akceptowane są dokumenty tak ważne dla rozwoju regionów oraz poprawy życia mieszkańców jak zdrowie, edukacja czy planowanie przestrzenne.

Kapituła plebiscytu doceniła również fakt, że jako gospodarz Miasta działa na rzecz rozwoju i promocji regionu; inicjując działania społeczne i gospodarcze. Z jego inicjatywy powstał w tutejszym Urzędzie Miasta nowy Wydział Promocji i Integracji Europejskiej zajmujący się tematyką europejską, projektami europejskimi i współpracą międzynarodową. Podobną rolę w stymulowaniu lokalnej gospodarki pełni kolejny powołany przez prezydenta Wydział -Gospodarki i Planowania Strategicznego. Dzięki nowym możliwościom związanym w wejściem Polski do Unii Europejskiej i wykorzystywaniu tych możliwości Słupsk staje się prężnym miastem, dbającym o dobro mieszkańców oraz komfort i bezpieczeństwo turystów. Zdobywanie zewnętrznego wsparcia w postaci dotacji, grantów, preferencyjnych pożyczek pozwala miastu realizować poważne zadania inwestycyjne, których celem jest rozwój Słupska oraz rozwiązywać ważne problemy lokalnej społeczności.

Ceremonia wręczenia wyróżnienia odbyła się w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Tytuły Europejczyka Roku m.in. otrzymali: Andrzej Zoll – Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Bronisław Geremek - profesor, historyk średniowiecza, polityk Unii Wolności.

Źródło: Urząd Miejski w Słupsku


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl