Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Aresztowano mężczyznę2006-05-19  10:38:02
Kategoria: Kronika Policyjna

W środę, 17 maja Sąd Rejonowy w Słupsku zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec 59-letniego mieszkańca Słupska, któremu przedstawiono zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec trzech kobiet. Mężczyzna od stycznia do czerwca 2005r., będąc wychowawcą internatu słupskiego ośrodka szkolno-wychowawczego, molestował swoje trzy lekko upośledzone umysłowo wychowanki w wieku 18, 20 i 22 lat.

Jesienią odszedł na emeryturę, ale nadal utrzymywał z kobietami kontakty, umawiając się z nimi poprzez sms-y i nadal doprowadzał je do poddania się innym czynnościom seksualnym. Proceder ten trwał do grudnia 2005r. Utrzymywał kontakt zwłaszcza z jedną z nich, 22-latką, ponieważ pomagał jej rodzinie będącej w trudnej sytuacji finansowej. Wykorzystał to, że dziewczyna nabrała do niego zaufania. W marcu b.r. dyrektor ośrodka zauważył, że z 22-latką dzieje się coś złego. W końcu dziewczyna powiedziała mu o swoim problemie i dyrektor powiadomił prokuraturę, a ta policję, która niedługo po zgłoszeniu zatrzymała 59-latka – dostał wówczas dozór policyjny.

W trakcie dalszych czynności wykonywanych przez słupskich policjantów okazało się, że molestował on również dwie inne dziewczyny. W związku z tym został ponownie zatrzymany i aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna będzie odpowiadał z art. 197 par. 2 (doprowadzenie osoby do innej czynności seksualnej) oraz z art. 198 (wykorzystanie bezradności, upośledzenia). Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl