Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Kampania wyborcza Marszałka Sejmu2005-08-25  11:50:16
Kategoria: Aktualności

Godzinę wcześniej niż zaplanowano, w środę 24 sierpnia z przedwyborczą wizytą zawitał do Słupska niezależny kandydat na prezydenta i Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Włodzimierz Cimoszewicz. Swój pobyt w naszym mieście rozpoczął od wizyty na wyremontowanych ulicach Kaszubskiej i Poznańskiej oraz na jeszcze budowanym stadionie 650-lecia. Marszałek zwiedził również Muzeum Pomorza Środkowego, gdzie obejrzał największą na świecie wystawę prac Witkacego.

W rozmowie z prezydentem Maciejem Kobylińskim marszałek przyznał, że samorządy lokalne mają coraz więcej zadań do wykonania, za przekazywaniem których nie idą odpowiednie pieniądze, wyraził przy tym nadzieję, że ten stan się zmieni. Jak twierdzi - im będzie lepsza sytuacja gospodarcza w kraju, tym lepiej będzie również na szczeblu samorządowym.

Po krótkiej przerwie Włodzimierz Cimoszewicz spotkał się na Rynku Rybackim z mieszkańcami miasta, gdzie zaprezentował swój program wyborczy, podpisał parę autografów, po czym wyjechał ze Słupska. (jas)

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Jarosław Sikora


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl