Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Działka sprzedana za 12,5 mln zł2006-03-25  08:20:43
Kategoria: Aktualności

Firma Polimeni International – developer i zarządca centrów handlowych – zaoferowała najwyższą cenę za działkę położoną za słupskim ratuszem między ulicami Deotymy i Tuwima. W czasie nieograniczonego przetargu ustnego, w którym uczestniczyło 9 oferentów, niezabudowana nieruchomość o powierzchni 8605 m², osiągnęła rekordową cenę – 12,5 mln zł. Oznacza to, że za jeden metr kwadratowy nabywca zapłaci przeszło 1.452 zł. Cena wywoławcza działki wynosiła 3,5 mln zł. Karol Kalipski reprezentujący firmę Polimeni International – tuż po zakończeniu przetargu nie krył zadowolenia z jego efektu. – Myślę, że działka ta jest tyle mniej więcej dla nas warta i jestem bardzo zadowolony z tego, że udało nam się po tej cenie ją kupić. Byliśmy dobrze przygotowani do przetargu. Planujemy wybudowanie galerii handlowej z elementami rekreacyjnymi plus parking obsługujący ten obiekt. Nie jest wykluczone, że jeszcze na jesieni tego roku przystąpimy do prac. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nie ma możliwości umiejscowienia na tej działce hipermarketu, także będzie to galeria handlowa o charakterze śródmiejskim – mówił Karol Kalipski.

W galerii znaleźć ma się jeden większy sklep spożywczy o charakterze delikatesowym. Cały obiekt ma być wizytówką Słupska i miejscem spędzania w nim czasu przez mieszkańców. Jak przyznał K. Kalipski – firma Polimeni International badała Słupsk już dosyć długo, wiele lokalizacji w mieście było przez nią analizowanych. – Macie obiekty wielkopowierzchniowe, hipermarkety, natomiast kolejna generacja obiektów handlowych jeszcze tutaj nie miała okazji zaistnieć i coś takiego chcemy zrobić. Bardzo dobrze czujemy się na tym rynku i wydaje mi się, że to co robimy spotka się z dużym zadowoleniem ze strony użytkowników. Galeria, która powstanie w Słupsku będzie miała dwie kondygnacje, całkowita powierzchnia wynosić będzie około 20 tys. m², z czego powierzchnia sprzedażowa około 13-14 tys. m². Zakładamy wprowadzenie do galerii elementu poza handlowego, żeby urozmaicić i uatrakcyjnić użytkownikom ten obiekt – dodał K. Kalipski.

Polimeni International – firma z udziałem amerykańskim, działa na rynku polskim od 1998 roku. Pierwsze centrum handlowe – Galeria nad Jeziorem w Koninie – firma otworzyła w 2002 roku, następne w Gnieźnie (otwarcie: kwiecień 2005) i Ostrowcu Świętokrzyskim (otwarcie listopad 2005). Kolejne planowane inwestycje to nowoczesne centra handlowe w Częstochowie, Poznaniu, Płocku i Słupsku.

Źródło: Urząd Miejski w Słupsku


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl