Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Rondo pamięci Witolda Zblewskiego2005-11-29  15:34:51
Kategoria: Aktualności

Kolejne rondo w Słupsku ma swojego patrona. Decyzją Rady Miejskiej w Słupsku jedno z nowo wybudowanych rond u zbiegu ulicy Poznańskiej i Poprzecznej otrzymało we wrześniu imię znanego słupskiego biznesmena, filantropa i sponsora Witolda Zblewskiego.

Zmarły latem tego roku w wieku niespełna 50-ciu lat Witold Zblewski był twórcą i właścicielem jednego z najbardziej znanych słupskich zakładów poligraficznych. Ceniony był również ze swojej działalności społecznej. Jako wielki miłośnik Słupska swoimi publikacjami przyczynił się w znacznym stopniu do odkrywania na nowo jego bogatej i trudnej historii.

Rondo położone jest w pobliżu firmy – którą stworzył i zarządzał przez ostatnie 15 lat – mówiła Grażyna Zblewska podczas uroczystości. – Ta firma umożliwiała mu wspomaganie placówek kultury, oświaty, sportu, fundacji i osób indywidualnych.

– Był jednym z pierwszych, którzy rozpoczęli przywracanie naszemu miastu historii. Tak było z wieloma publikacjami na temat Słupska, które wydawał własnym sumptem. Nie patrzył przy tym na profity, najważniejsza była dla niego prawda. Wspierał wszystkich, którzy potrzebowali pomocy, bez względu na to, czy była to sprawa wspólnego dobra, czy zwykła, indywidualna życiowa potrzeba, a czynił to zawsze z taktem i dodającym otuchy uśmiechem... – powiedział w czasie uroczystości prezydent Maciej Kobyliński.

  Posłuchaj wypowiedzi Grażyny Zblewskiej

Oprócz tabliczek znamionowych nowego ronda, które informują o jego patronie, tuż przy skrzyżowaniu położono granitowy głaz, w który wmontowana została tablica pamiątkowa.

  Obejrzyj relację z uroczystości w
Internetowym Serwisie Filmowym


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl