Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Historyczna kwalifikacja2009-04-03  09:52:18
Kategoria: Aktualności

Zgodnie z ustawą o powszechnym obowiązku obrony Wojewoda Pomorski ustalił Wojewódzki Plan Kwalifikacji Wojskowej, na podstawie którego powołano komisje lekarskie badające i kwalifikujące osoby podlegające ustawowemu obowiązkowi. Na otwarciu tegorocznej komisji wicestarosta Andrzej Bury powitał młodych ludzi stających po raz pierwszy przed komisją lekarską, życząc im dobrych wyników. Podkreślił, że jest to dla nich szansa na zabieganie o przyjęcie do prestiżowej, zaszczytnej zawodowej służby w polskim wojsku.

- Jest to historyczny moment. Od tego roku nie ma przymusowej służby wojskowej. Jesteście pierwszym rocznikiem, który staje przed taką komisją - powiedział kmdr ppor. Mirosław Olszewski z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku. Przed Powiatową Komisją Lekarską ma stanąć 864 mężczyzn z miast i gmin powiatu, w tym 847 z rocznika podstawowego (1990) oraz 17 osób z roczników starszych. Dodatkowo, przed komisję wezwano 7 kobiet, reprezentujących takie zawody, jak: psycholog, farmaceuta i ratownik medyczny.

Osoby stające przed Powiatową Komisją Lekarską, po uprawomocnieniu się jej orzeczenia w ciągu 2 tygodni, zostają przeniesione do rezerwy. (LK)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl