Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Koncepcja architektoniczna parku wodnego2008-09-12  11:43:58
Kategoria: Aktualności

Zakończono prace nad koncepcją budowy Parku Wodnego - Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji w Słupsku. Zespół Projektowy „Centrum” z Pruszcza Gdańskiego opracował program funkcjonalno - użytkowy, wstępną koncepcję architektoniczną oraz szacunkowy koszt prac projektowych i planowanych robót budowlanych. Opracowano także wizualizację tego obiektu. Kompleks Parku Wodnego składać się będzie z obiektów zamkniętych przeznaczonych do użytkowania przez cały rok oraz zróżnicowanych obiektów zewnętrznych przeznaczonych do użytkowania w sezonie letnim. Wszystkie te obiekty stworzą funkcjonalnie powiązaną całość. Dzięki temu obiekt będzie mógł być wykorzystywany do realizacji różnorodnych projektów sportowych, rekreacyjnych, edukacyjnych, kultury fizycznej, ochrony zdrowia i turystycznych.

Na powierzchni około 9 ha zlokalizowano m.in.: budynek Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji z wieżą i zjeżdżalniami, pawilon obsługowy, restaurację letnią, namiot-estradę, boiska do siatkówki, kometki i skate park, place do gier w szachy, kręgle, minigolf, urządzenia zabawowe dla dzieci, zewnętrzne baseny, pływacki i rekreacyjny z plażami piaszczystymi, trawiastymi i pomostami drewnianymi, inne atrakcje i parking.

Obiekt Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji składa się z trzech brył. W części centralnej zlokalizowano basen dla niepływających, fitness i wellness - spa. W bryle północno-zachodniej zaprojektowano lodowisko i basen pływacki. W bryle południowo-wschodniej znajdzie się aquapark z basenem rekreacyjnym z atrakcjami, basenem pływackim, wieżą z zespołem zjeżdżalni i basenem, rzeką łączącą basen rekreacyjny z zewnętrznym basenem solankowym, basen dla dzieci małych z kombajnem, brodzik, wanny z gorącym hydromasażem. Wokół basenów zaprojektowano plażę wypoczynkową z leżakami i zielenią o charakterze tropikalnej wyspy.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl