Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Nord Express wspiera turystyczny rozwój2008-07-26  18:56:05
Kategoria: Aktualności

Drugi raz w historii Wybrzeża Słowińskiego komunikacja autobusowa dociera do Czołpina. Także nigdy wcześniej turyści wypoczywający w Poddąbiu, Rowach czy Łebie nie mieli tak dogodnych połączeń z Klukami, Słupskiem i Ustką. Tego lata słupski przewoźnik prywatny Nord Express wprowadził szereg udogodnień, które poprawiły ofertę komunikacyjną dla osób urlopujących nad Bałtykiem. Dla wygody turystów i mieszkańców regionu uruchomiono także połączenie ekspresowe Ex100 pozwalające na szybki dojazd ze Słupska do Ustki w godzinach plażowego szczytu i tak samo szybki i wygodny powrót. Nord Express zadbał także o czytelną informację dla pasażerów - na przystanku przy pl. Dąbrowskiego w Ustce został umieszczony nowy, czytelny rozkład jazdy autobusów firm kursujących na trasie Ustka - Słupsk, a przed wakacjami uruchomiona została nowa, czytelna strona internetowa http://www.nordexpress.pl/.

To już czwarte wakacje, w czasie których Nord Express stara się spełnić letnie oczekiwania wczasowiczów i mieszkańców Pomorza. Połączenia autobusowe zapewniają linie sezonowe 111 (Ustka-Poddąbie-Rowy-Kluki-Łeba) oraz 112 (Słupsk - Poddąbie i Rowy). Turyści mają do dyspozycji również linie całoroczne ze Słupska do Ustki, Smołdzina czy Dębnicy Kaszubskiej.

Autobusy jadące z Ustki do Łeby (i z powrotem) zajeżdżają tego lata nie tylko do Kluk, ale także do Czołpina, Rowów i Poddąbia. Nowe połączenia z plażami i kurortami zyskały również mniejsze miejscowości turystyczne, które leżą dalej od morza - takie jak Machowinko, Objazda czy Smołdziński Las. Rozkład jazdy pozwala pasażerom na wygodne przemieszczanie się pomiędzy letniskami oraz atrakcjami regionu. Wakacyjne linie sezonowe Nord Express: 111 i 112 funkcjonują od początku lipca do 31 sierpnia 2008. Letnią ofertę przewoźnika uzupełnia lina 100 pomiędzy Słupskiem i Ustką oraz nocna N100 na tej samej trasie w weekendowe noce.

Od lipca rozpoczął kursowanie także ekspres Ex100 łączący Słupsk z Ustką i zapewniający szybkie i wygodne połączenie Słupska z tym nadmorskim kurortem. Linia ta jest obsługiwana przez komfortowe i nowoczesne autobusy wyposażone w klimatyzację. Tymczasem autobusy linii 102 i 103 docierają do Parku Krajobrazowego Dolina Słupi i Szlaku Najstarszych Elektrowni Wodnych w Europie. Linia 104 ułatwia komunikację ze Słupskiem wczasowiczom urlopującym w pobliżu Gardny, Retowa czy Smołdzina.

Dla turystów przygotowano także letnią ofertę biletów z przesiadkami. Przykładowo dzięki liniom 111, 101 i 105 podróż z Łeby do Słupska (z przesiadką w Główczycach) zajmie niecałe półtora godziny i jest to najszybszy przejazd z oferowanych przez przewoźników na tej trasie.

Rozkłady jazdy, ulotki oraz schematy połączeń umieszczono w wielu punktach miejscowości letniskowych Wybrzeża Słowińskiego. Turyści i mieszkańcy mogą zaplanować zwiedzanie w ośrodkach i punktach informacji turystycznej oraz w Biurze Obsługi Klienta Nord Express. Na przystankach czekają na pasażerów czytelne rozkłady jazdy i schematy przebiegu linii.

Linia 111 z dwóch stron dociera na wydmy w Słowińskim Parku Narodowym oraz łączy wszystkie kurorty słupskiej części Pomorza. Autobusy 111 do końca wakacji startują z Rąbki, ale pozwalają także turystom wypoczywającym w Łebie i okolicy odwiedzić Skansen Wsi Słowińskiej w Klukach, muzeum przyrodnicze w Smołdzinie, czy latarnię i wydmy w Czołpinie. Dalej 111 Nord Express wczasowicze dojadą do Gardny, Rowów, Poddąbią i Ustki. Działa to również w drugą stronę: turyści nocujący w rejonie Ustki i Rowów mają możliwość dojazdu do skansenu, wydm i Łeby.

Linia 112 ułatwia wypoczywającym w Rowach, Poddąbiu i okolicy dojazd do Słupska. Mieszkańcom tego miasta pozwala natomiast na wypoczynek na plażach w obu tych letniskach. Autobusami Nord Express podróżują także wczasowicze, którzy pieszo plażą odwiedzają sąsiednie miejscowości.

- Nasze połączenia wakacyjne są odpowiedzią na postulaty wczasowiczów oraz uwagi przedstawicieli branży turystycznej z Wybrzeża Słowińskiego. Wspieramy rozwój turystyki w powiatach: słupskim i lęborskim dlatego co roku staramy się rozszerzać ofertę komunikacji autobusowej dla osób wypoczywających w naszym regionie - mówi Piotr Rachwalski, prezes Nord Express ze Słupska. W jego opinii tego lata połączenia autobusowe pozwalają turystom na bardzo dogodne przemieszczanie się po okolicy. - Linie sezonowe cieszą się także dużą popularnością wśród mieszkańców Pomorza. Naszymi pasażerami są osoby pracujące na rzecz turystów chociażby w lokalach gastronomicznych, sklepach czy pensjonatach - dodaje Rachwalski.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl