Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Zlikwidowano linię do produkcji alkoholu2008-07-11  18:05:12
Kategoria: Kronika Policyjna

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu II oraz Grupą Mobilną Urzędu Celnego zlikwidowali nielegalną linię technologiczną do produkcji alkoholu. Zatrzymanemu 26-latkowi z Redencina grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu policjanci ze Słupska zbierali informacje zmierzające do wykrycia nielegalnej produkcji alkoholu w podsłupskiej miejscowości. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że jego produkcja odbywa się w jakimś mocno ukrytym miejscu. To był dobry trop. Linię produkcyjną odkryto w pomieszczeniach gospodarczych w okolicach Redencina. Dom leżał na skraju lasu, a najbliższe zabudowania były oddalone o prawie 1,5 kilometra.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli kompletną linię technologiczną do produkcji alkoholu (beczki, węże, pompy próżniowe i filtry) oraz zakrętki do butelek plastikowych. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że na linii tej wyprodukowano aż kilkanaście tysięcy litrów nielegalnego alkoholu, a proceder ten trwał od ponad 2 miesięcy. Zatrzymano właściciela posesji. Policjanci ustalają, skąd pochodził i gdzie był rozprowadzany uzyskany z produkcji alkohol. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl