Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Powiatowa Olimpiada Młodzieży2008-06-13  11:04:58
Kategoria: Aktualności

Młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu słupskiego brała udział w dorocznych eliminacjach sportowych do szczebla gminnego i powiatowego w ramach Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży. Organizatorem tej imprezy jest Starostwo Powiatowe i Słupski Szkolny Związek Sportowy przy współudziale gmin powiatu.

Uroczyste podsumowanie odbyło się w reprezentacyjnej sali Starostwa powiatowego w Słupsku. W roku szkolnym zorganizowano ponad 40 imprez, w których uczestniczyło ponad 100 zespołów, a ogólna liczba uczestników wszystkich zawodów wynosiła ponad 10 tysięcy startujących. Z roku na rok zwiększa się liczba osób, biorących udział w tym ogromnym przedsięwzięciu sportowo - dydaktycznym.

- Doceniam wielki wysiłek młodzieży, nauczycieli i dyrekcji szkół, którym to nawet dezorganizowało naukę i pracę. Bardzo serdecznie za tę postawę dziękuję - mówił starosta Sławomir Ziemianowicz.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych otrzymali w nagrodę piłkę, ich nauczyciele dyplom, a dyrektorzy szkół puchar ze stosownym napisem. Zostały także wręczone nagrody Starosty Słupskiego laureatom konkursu zorganizowanego w związku z tegorocznymi Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie dla najlepszych uczniów - sportowców ze wszystkich szkół w powiecie. Przez trudny test przebrnęło 13. kandydatów.

Główną nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem na wyjazd na Olimpiadę w Pekinie zdobyła Aneta Janta - Lipińska - uczennica III klasy LO w Ustce. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 700 złotych otrzymała Honorata Olczak - uczennica klasy Vc ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Usce. Dwa równorzędne trzecie miejsca i nagrody w wysokości 500 złotych otrzymali: Adam Wojciech Klimczuk - uczeń III klasy Gimnazjum w Redzikowie i Maciej Zawadzki - uczeń klasy III a Gimnazjum w Zespole Szkół w Damnicy.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl