Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Wolontariusze mówią: Tak! Pomagam2008-06-06  09:34:52
Kategoria: Aktualności

Wolontariusze Tak! Pomagam - programu społecznego Providenta - po raz kolejny wyciągnęli pomocną dłoń do dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy. Tym razem zorganizowali dla podopiecznych ośrodka zabawę z okazji Dnia Dziecka oraz zakupili trójkołowe rowery rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych.

- Współpraca w poprzedniej edycji programu Tak! Pomagam była dla nas okazją do bliższego poznania świata osób niepełnosprawnych - ich problemów, z którymi borykają się na co dzień, ale także radości, których doznają pomimo swojego upośledzenia i licznych barier - mówi Jarosław Krasowski, koordynator projektu Tak! Pomagam w Damnicy. - Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować projekt w bieżącej edycji. Uśmiech na twarzach dzieci jest dla nas wystarczającym dowodem na to, że warto im pomagać - dodaje Krasowski.

W ramach V edycji programu Tak! Pomagam wolontariusze Providenta zorganizowali dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy oraz ich rodziców zabawę z okazji Święta Rodziny i Święta Szkoły. W programie imprezy integracyjnej znalazły się liczne konkursy z nagrodami, pokazy bezpiecznej jazdy na rowerze, a także możliwość obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego. Dodatkowo wolontariusze zakupili dla dzieci trzy specjalistyczne rowery trójkołowe służące do rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz wyposażyli wszystkich uczniów w odblaskowe kamizelki ochronne.

- Święto Rodziny z wolontariuszami programu Tak! Pomagam oraz rodzicami to dla naszych wychowanków spora atrakcja i okazja do spędzenia miłych chwil w trakcie wspólnej zabawy. Przekazane przez pracowników Providenta specjalistyczne rowery pozwolą nam na jeszcze pełniejsze zaspokojenie indywidualnych potrzeb oraz efektywną pracę rewalidacyjną z dziećmi wymagającymi naszej pomocy najbardziej - mówi Mirosława Sawicka, vice-dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy.

Zabawa z okazji Święta Rodziny i zakup rowerów rehabilitacyjnych nie są pierwszymi działaniami wolontariuszy Tak! Pomagam realizowanymi wspólnie z nauczycielami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy. W poprzedniej, IV edycji programu, pracownicy Provident Polska zakupili dla dzieci 10 rowerów rekreacyjnych, kaski oraz torby na rower. Wszystkie prezenty były wręczone wychowankom podczas balu Mikołajkowego połączonego z licznymi konkursami i drobnymi upominkami dla wszystkich uczestników.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl