Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Policja aresztowała zabójcę2008-05-20  15:10:32
Kategoria: Kronika Policyjna

W nocy z 14 na 15 maja w jednym z mieszkań przy ulicy Zygmunta Augusta w Słupsku, gdzie wcześniej odbywała się libacja alkoholowa znaleziono zwłoki 52-letniego mężczyzny - właściciela mieszkania. Policja wstępnie ustaliła, że zgon nastąpił w wyniku pobicia. Funkcjonariusze zatrzymali jednego z uczestników „imprezy” 45-letniego słupszczanina. Był on w stanie upojenia alkoholowego - miał prawie 4 promile. Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła, że 52-latek został pobity, lecz bezpośrednią przyczyną zgonu było uduszenie.

Policjanci zatrzymali również pozostałych uczestników libacji. Byli to 21-letni Krystian S. z Legnicy i jego partnerka 27-letnia mieszkanka Wrocławia. W wyniku przeprowadzonego śledztwa funkcjonariusze ustalili faktyczny przebieg zdarzenia. W trakcie libacji „suto zakrapianej alkoholom” doszło do kłótni pomiędzy ofiarą, a 21-letnim Krystianem S. Pokłócili się oni o partnerkę Krystiana S. W wyniku tego 52-latek został dotkliwie pobity - był bity pięściami oraz kopany po twarzy i głowie - następnie napastnik udusił ofiarę i ze swoją partnerką uciekli z mieszkania. Planowali oni wyjechać ze Słupska, jednak policjanci byli szybsi.

21-latek został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Okazało się, że mężczyzna był już kilkakrotnie notowany. Sąd Rejonowy w Słupsku przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował Krystiana S. na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 8 do dożywocia. Pozostałe zatrzymane osoby po przesłuchaniu zostały zwolnione. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl