Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Czy Słupsk cierpi na klaustrofobię?2008-04-28  16:35:20
Kategoria: Aktualności

Kilka tygodni temu do opinii publicznej dotarła wiadomość, iż pojawił się pomysł poszerzenia granic administracyjnych Słupska. Pomysł autorstwa Prezydenta Słupska zakłada, że do obszaru administracyjnego miasta zostaną przyłączone skrawki ziem należących obecnie do Gminy Kobylnica i Gminy Wiejskiej Słupsk.

Wspomniane skrawki stanowiłyby dla Słupska cenny nabytek, ponieważ są to tereny zamieszkałe, zabudowane i prężnie rozwijające się gospodarczo. Jest to jednocześnie przyczyną silnego oporu ze strony gmin, które miałyby tak cenne tereny utracić. W dyskusji pojawiły się argumenty o „duszeniu się” miasta i braku terenów pod rozbudowę infrastruktury, a z drugiej strony oskarżenia o „skok na kasę”. Spór wokół pomysłu chwilowo przycichł, jednak niewyjaśniona sprawa może wrócić ze zdwojoną siłą.

Pomysł poszerzenia granic administracyjnych Słupska będzie tematem dyskusji najbliższej Kawiarenki Obywatelskiej. Odbędzie się ona we wtorek 29 kwietnia, w Galerii Artelier, o godzinie 18. Swoją obecność potwierdzili Prezydent Miasta Słupska Maciej Kobyliński, Wójt Gminy Słupsk Mariusz Chmiel i zastępca Wójta Gminy Kobylnica Jan Plutowski. Spotkanie poprowadzi redaktor słupskiego oddziału Polskiego Radia Koszalin Andrzej Watemborski.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl