Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Dobry występ słupskich pływaków2008-04-26  09:48:03
Kategoria: Sport

W dniach 19-20 kwietnia br. we Władysławowie odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Pływackie NORDA SWIM 2008. Wzięło w nich udział 400 młodych pływaków z 26 klubów z całej Polski oraz jedna ekipa z Niemiec. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach wiekowych. Pierwszą grupę stanowiły dzieci z roczników 1998-1997, drugą z roczników 1996-1993. Nasz region reprezentowały ekipy: Skalara Słupsk, Solexu Lębork oraz Olimpu Lębork. Wśród dzieci w wieku 10-11 lat tryumfowali pływacy Skalara Słupsk, którzy zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej exequo z drużyną TROPS Kartuzy. W tej samej grupie wiekowej pływacy Solexu Lębork zajęli III miejsce. W słupskiej ekipie na szczególne wyróżnienie zasługuje Maja Hopało, która zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt w wieku 11-lat. W tej samej kategorii III miejsce zajęła Agnieszka Mazur.

Ponadto ze słupskich zawodników na podium stawali: Jacek Pawłyszyn, Anton Makuś oraz Serghiy Syrotynets. Ze względu na przygotowania do Mistrzostw Słupska w Ratownictwie Wodnym w drugim i trzecim bloku zawodnicy ze Słupska nie startowali. Wśród młodzików i juniorów z roczników 1996-1993 tryumfowali zawodnicy Kormorana Olszyn przed Solexem Lębork oraz Dwójką Moreną Gdańsk. Wśród tej grupy wiekowej na wyróżnienie zasługuje Ania Mikołajczak z Solexu, która zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej wśród dziewcząt 13-letnich, Agnieszka Małecka (Solex Lębork) III miejsce wśród dziewcząt 15-letnich, Piotr Renusz oraz Krzysztof Teliczan, którzy zajęli odpowiednio I i II miejsce wśród chłopców 12-letnich.

Ozdobą zawodów był Rekord Okręgu 12-latków, który na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:09,54 ustanowił Piotr Renusz z Solexu Lębork.

Wynik osiągnięty przez podopiecznych Macieja Kowalewskiego, trenera Skalara Słupsk, to jeden z największych sukcesów młodego szkoleniowca od czasu objęcia tej funkcji. Pomimo, że na zawodach zabrakło najlepszej pływaczki z rocznika 1997, Kai Bukowskiej udało się wywalczyć pierwsze miejsce wśród najmłodszych dzieci. Wynik ten dobrze rokuje przed finałem ligi Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego, który będzie miał miejsce w najbliższą sobotę 26. kwietnia na pływalni SOSiR w Słupsku.

Źródło: Urząd Miasta w Słupsku


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl