Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Więcej pracy w Słupsku2008-04-21  09:24:08
Kategoria: Aktualności

Bezrobotni w powiecie słupskim od 15 kwietnia mogą łatwiej znaleźć zatrudnienie, a przedsiębiorcy borykający się z problemem braku pracowników mogą skorzystać z pomocy specjalistów od HR. W Słupsku swój oddział otwiera Start People, jedna z czołowych Agencji Pracy i Doradztwa Personalnego.

- Każdy chętny, już od wtorku będzie mógł zostawić w naszym biurze swoje CV, określić gdzie oraz na jakich zasadach chciałby pracować oraz ile zarabiać. My zajmiemy się resztą - mówi Monika Szyprowska ze słupskiego oddziału Start People. - W tej chwili możemy zaoferować pracę wykwalifikowanym i niedoświadczonym pracownikom produkcyjnym, stolarzom, spawaczom, preserom-ślusarzom, monterom narzędzi, jak również osobom, które chciałyby dodatkowo zarobić pracując np. jako ankieterzy.

Praca tymczasowa zdobywa coraz większą popularność na polskim rynku pracy. Przez wielu pracowników traktowana jest jako furtka, otwierająca nowe możliwości. Umożliwia zdobycie doświadczenia zawodowego w renomowanych firmach, jak również zmianę własnych, dotychczasowych kwalifikacji. Pracodawcom z kolei pozwala zatrudnić pracownika wedle potrzeb, sezonowo lub w celu realizacji konkretnego projektu. W wypadku, gdy ze współpracy zadowolony jest pracodawca i pracownik nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejść na stałe zatrudnienie, zyskując tym samym wykwalifikowanego pracownika, o którego coraz trudniej na rynku.

Badania Międzynarodowej Konfederacji Prywatnych Agencji Zatrudnienia (CIETT) pokazują, iż większość osób podejmuje pracę tymczasową ze względu na możliwość zdobycia stałego zatrudnienia, zwiększenie swoich kwalifikacji oraz dodatkowe dochody. Praca tymczasowa atrakcyjna jest również ze względu na połączenie elastycznego czasu pracy z możliwością korzystania z takich samych przywilejów jak w wypadku stałego zatrudnienia (umowa o pracę, ubezpieczenia zdrowotne, urlopy wypoczynkowe).

Polski rynek pracy tymczasowej jest wciąż rynkiem rozwijającym się (ok. 20 proc. rocznie). Zarówno liczba agencji jak i pracowników korzystających z tej formy zatrudnienia stale rośnie. Prowadzone są również prace nad nowelizacją ustawy dotyczącej pracy tymczasowej, która pozwoliłaby na zbliżenie się do standardów zachodnioeuropejskich. Dzięki tym zmianom, być może w najbliższym czasie do osób aktywnych zawodowo dołączą ludzie bierni zawodowo, którzy stracili już nadzieje na powrót na rynek pracy.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl