Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
80-latek stracił 30 tysięcy złotych2008-04-19  20:10:56
Kategoria: Kronika Policyjna

Do dyżurnego komendy zgłosił się 80-letni słupszczanin i powiadomił, że został oszukany na ponad 30 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło na ulicy Łajming - plac Zwycięstwa w Słupsku. 80-latek wypłacił z banku swoje oszczędności - ponad 30 tysięcy złotych. Po wyjściu z budynku podszedł do niego mężczyzna w wieku 28-30 lat, blondyn, szczupłej budowy ciała, wzrostu około 180 cm i po rosyjsku zapytał o najbliższy kantor. Pokrzywdzony zaczął tłumaczyć jak trafić do punktu wymiany walut.

W trakcie rozmowy podszedł do nich inny mężczyzna - w wieku około 40 lat, ubrany w czarną kurtkę ortalionową i siwe spodnie. Po polsku zapytał „w czym może pomóc”. Mężczyzna mówiący po rosyjsku wyjął z torby monety - kilkadziesiąt sztuk złotych monet i oznajmił, że chce je sprzedać. Starszy z oszustów bez namysłu zainteresował się kupnem złotych monet i zapłacił za nie 10 tysięcy złotych. Poszedł do pobliskiego kantoru. Po krótkiej chwili wrócił i oznajmił, że każdą z monet w kantorze można sprzedać już po 1.500 zł. 80-letni słupszczanin zainteresował się kupnem pozostałych 30 rzekomo złotych monet. Zaproponował, że kupi je po tysiąc złotych za sztukę. Łącznie zainwestował 30 tysięcy złotych.

Aby upewnić się, że zrobił „dobry interes” po transakcji poszedł sprawdzić kupione monety. Na poczcie okazało się, że nie są to złote monety. Nie mógł w to uwierzyć, że został oszukany. Monety miały oznaczenie „One Penny”. Ich wartość można określić na poziomie około 10 groszy za sztukę. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl