Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
MOPR poszukuje streetworkerów2008-03-20  15:20:38
Kategoria: Aktualności

Będą pracować na najtrudniejszych ulicach Słupska, docierając bezpośrednio do dzieci zagrożonych patologiami - tak najogólniej można określić pracę pedagogów ulicznych. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie poszukuje osób chcących się przeszkolić i pracować jako streetworkerzy.

Pedagodzy uliczni będą pracować w wybranych rejonach naszego miasta, w szczególności tam gdzie skoncentrowane są środowiska złożone w dużej części z ubogich, dotkniętych bezrobociem rodzin, które nie radzą sobie z problemami codziennego życia. Głównym zadaniem pedagogów będzie praca z dziećmi spędzającymi czas na ulicach, wchodzącymi w konflikt z prawem, zagrożonych patologiami. - Streetworker to szczególna osoba, musi umieć zdobyć zaufanie dzieci, młodzieży. Zaproponować im alternatywne formy spędzania czasu, zarazić jakimś pomysłem na życie, aby dzieci te, nie popełniały błędów swoich rodziców. - mówi Daria Chalecka specjalista pracy socjalnej MOPR. - Co ważne, streetworkerzy będą pracować bezpośrednio w środowisku, prowadząc działania terapeutyczne. Dlatego mają szansę być skuteczni - dodaje.

Kandydaci na streetworkerów powinni do 31 marca złożyć w MOPR wypełniona ankietę, która dostępna jest na stronie http://www.mopr.slupsk.pl/ lub w pokoju 22 przy ulicy Jaracza 5 w Słupsku, tel. 0-59-840-20-78. Z wszystkich zainteresowanych osób wyłonionych zostanie 5, które przejdą specjalne bezpłatne szkolenie. Umożliwi im ono, staranie się o zatrudnienie.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl